Komende Expositie
13 oktober t/m 1 november
Te midden van goed en kwaad
Jaap van den Berg en Henri Boere laten werk zien geïnspireerd op de begrippen goed en kwaad. In de aanloop naar deze tentoonstelling gaf Museum Gouda hen de gelegenheid gebruik te maken van de Jeruzalemkapel. Daar experimenteerden ze met elkaars werk en de invloed die dit had. Het resultaat zorgt voor een schurend beeld 'te midden van het goede en het kwade'. Jaap en Henri maken gebruik van fotografie, film, schilderijen en objecten. Lees verder >>
Nieuws
Suzan Schuttelaar weer op tv
Juist nu de tentoonstelling Face to Face bij de Firma Van Drie begint, is Suzan Schuttelaar voor de tweede keer te zien in het tv-programma Sterren op het Doek. Het succesvol optreden van haar en medefirmant Alexandra Kloppenburg in dit programma was aanleiding tot de tentoonstelling. Deze keer schildert Suzan actrice Tjitske Reidinga. De uitzending is morgenavond, donderdag 24 september, vanaf 20.30 uur op NPO 2. Zie ook het interview met Suzan in het AD Groene Hart van vandaag (pdf).
Henri Boere wint innovatieprijs
Op 5 september vond in Museum Gouda de finissage plaats van Le Salon 2015. Daarbij werden twee prijzen uitgereikt. De publieksprijs, de aankoop van een werkstuk door het museum, ging naar onze firmant Arie Bouter. De innovatieprijs, een solo-tentoonstelling bij de Firma Van Drie, werd toegekend aan Henri Boere. Lees verder >>
Discussie over kunst en ambacht
Tijdens de tentoonstelling Nomade-Monade discussieerden exposanten Tom van As en Bram Tackenberg met medefirmanten over hun werk. Bram fotografeerde portretten van ambachtslieden in de studio, maar zonder hun handen of gereedschap te laten zien. Tom trekt voor zijn geschilderde landschappen de natuur in. Behalve over hun technieken en opvattingen ging de discussie over de verhouding tussen kunst en ambacht, het thema van Monumentendag en van de tentoonstelling. Wilma Gottschalk, onder wier leiding de avond plaatsvond, doet er verslag van. Enkele beelden van de tentoonstelling zijn te zien op onze website. Lees verder >>
Firmanten in het nieuws
●●● Greet Steenland exposeert van 15 t/m 25 oktober tijdens Kunstmoment Diepenheim bij galerie Àlafran, Grotestraat 45, Diepenheim. Zie www.alafran.nl en www.greetsteenland.nl.
●●● Roboodts installatie over kinderarbeid, gemaakt voor Open Monumentendag in een steenoven te Nieuwerkerk aan den IJssel, blijft nog een maand of twee te zien vanaf de dijk van de Hollandsche IJssel ter hoogte van Klein Hitland.
●●● Else Hofstede, Edwin Vreeken, Bram Tackenberg en Claudia Huft met Peterpaul Kloosterman. Van deze firmanten zijn voorstellen geselecteerd om een kunstwerk uit te kiezen voor de zijgevel van de schoolmeesterwoning aan het Raoul Wallenbergplantsoen in Gouda. Tijdens Open Monumentendag kon het publiek de ontwerpen bekijken.
●●● Carina Mathot houdt 10 oktober een dagworkshop 'Schetsen Onderweg' en behandelt daarbij de drie perspectiefmethoden. Atelier Mathot, Peperstraat 46 in Gouda, www.ateliermathot.com.
|
|
Programma
Vrijdagavondactiviteiten
25 september
Opening van de tentoonstelling van eigentijdse portretkunst Face to Face. Aanvang 20.30 uur.
2 oktober
Gesprek met exposant Suzan Schuttelaar over het schilderen van portretten, onder leiding van interviewer Wilma Gottschalk. Aanvang 20.30 uur.
9 oktober
Portretschilderen met exposant Gijs Donker, voor firmanten en liefhebbers. Aanvang 20.30 uur.
Zondagmiddagactiviteiten
4 oktober
Laat je portretteren door kunstenaar Gijs Donker voor 150 euro. Van 12.00 tot 17.00 uur.
11 oktober
Laat je portretteren door kunstenaar Gijs Donker voor 150 euro. Van 12.00 tot 17.00 uur.
|